Başa Dön

İÇİ  %100 SAF İPEK DOLGU

SILKY PARADISE İPEK YORGANLARININ İÇİ  TAMAMEN  , % 100 , İPEK CİNSLERİNDE EN ÜST KALİTE OLARAK BİLİNEN “ MULBERRY SILK “ ( DUT İPEĞİ ) İLE DOLDURULMUŞTUR. SILKY PARADISE İPEK YORGANLARININ BİR KENARINDA YORGANIN İÇİNDE SAF İPEK DOLGU OLDUĞUNU GÖREBİLMENİZ  İÇİN BİR FERMUAR KONULMUŞTUR.
1 METRE KAREDEKİ İPEK YOĞUNLUĞU 400 GRAM’DIR.
İPEK SON DERECE YUMUŞAK OLMASINA RAĞMEN ÇOK SAĞLAM VE DAYANIKLI BİR DOLGU MADDESİDİR, İPEK LİFLERİ HAYVANSAL LİFLER İÇERİSİNDE EN DAYANIKLI, EN SAĞLAM LİFTİR.
SILKY PARADISE İPEK YORGANLARI ORTALAMA 15 - 20 YIL SÜRESİNCE KULLANILABİLİR.
 

ANTİ-ALERJİK

SILKY PARADISE İPEK YORGANLARI ANTİ-ALERJİK’TİR. KULLANILAN İPEĞİN DOĞAL YAPISINDA BULUNAN,  DOĞAL BİR PROTEİN OLAN SERİSİN MADDESİ NEDENİYLE ALERJİYE NEDEN OLAN MİTE, TOZ, KÜF VE EV TOZU AKARLARIN BARINMASI ZORDUR. DOLAYISIYLA ALERJİK BÜNYEYE SAHİP KİŞİLERE ( ASTIM, BRONŞİT VB.) TAVSİYE EDİLİR. KAZ TÜYÜ, YÜNLÜ , PAMUKLU VE SUNİ ELYAF YORGANLARIN EN İYİ ALTERNATİFİ  ANTİ-ALERJİK ÖZELLİĞİ OLAN SILKY PARADISE İPEK YORGANLARIDIR. BU NEDENLE ALERJİK  RAHATSIZLIĞI OLANLARIN SILKY PARADISE İPEK YORGANI TERCİH ETMELERİ DAHA  DOĞRU OLACAKTIR. 
SILKY PARADISE İPEK YORGANLARI İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI KİMYASAL MADDE İÇERMEZ, ÜRETİMİNDE ZARARLI KİMYASAL MADDE KULLANILMADIĞINI GÖSTEREN ULUSLARARASI OEKO TEX STANDART 100 SERTİFİKASINA SAHİPTİR.
 

DÖRT MEVSİM KONFORLU UYKU 

SILKY PARADISE İPEK YORGANLARININ İÇ DOLGUSU ÜST ÜSTE KONMUŞ İPEK KATMANLARINDAN OLUŞMAKTADIR. BU KATMANLAR ARASINDA OLUŞAN SICAK HAVA BİR ANLAMDA İZOLASYON VAZİFESİ GÖRÜR. AYNI ZAMANDA HAVA GEÇİRGENLİĞİ ÖZELLİĞİ OLAN BU YAPI TERLEMEYİ DE ENGELLER, BİR TERMOSTAT GİBİ ÇALIŞARAK İDEAL ISIDA ÜŞÜMEDEN, TERLEMEDEN UYUMANIZI SAĞLAR. İÇİNDE KULLANILAN %100 SAF MULBERRY İPEK LİFLERİNİN ÇOK VERİMLİ HAVA GEÇİRME ÖZELLİĞİ NEDENİYLE  HER MEVSİM TERLEMEYİ ENGELLEYEREK KONFORLU BİR UYKU SAĞLAR.

EL YAPIMI

SILKY PARADISE İPEK YORGANLARININ YAPIMINDA , DOLGU MALZEMESİ HALİNE GETİRİLMİŞ İPEK KOZASININ LİFLERİ KAT KAT TAMAMEN EL İŞÇİLİĞİ İLE KILIFIN İÇİNE KONULMAKTADIR HERHANGİ BİR MAKİNE KULLANILMAMAKTADIR.