Başa Dön

İÇİ  %100 SAF İPEK DOLGU 

 
SILKY PARADISE İPEK YORGANLARININ İÇİ  TAMAMEN  , % 100 , İPEK CİNSLERİNDE EN ÜST KALİTE OLARAK BİLİNEN “ MULBERRY SILK “ ( DUT İPEĞİ ) KOZALARINDAN ELDE EDİLEN İPEK İLE DOLDURULMUŞTUR. SILKY PARADISE İPEK YORGANLARININ BİR KENARINDA  YORGANIN İÇİNDE İPEK DOLGU OLDUĞUNU GÖREBİLMENİZ  İÇİN BİR FERMUAR KONULMUŞTUR.
İPEK SON DERECE YUMUŞAK OLMASINA RAĞMEN ÇOK SAĞLAM VE DAYANIKLI BİR DOLGU MADDESİDİR, İPEK LİFLERİ HAYVANSAL LİFLER İÇERİSİNDE EN DAYANIKLI , EN SAĞLAM LİFTİR.
SILKY PARADISE İPEK YORGANLARI ORTALAMA 15 - 20 YIL SÜRESİNCE KULLANILABİLİR.
 

İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI KİMYASAL MADDE İÇERMEZ

 
SILKY PARADISE İPEK YORGANLARINDA  İPEĞİN YAPISINDA BULUNAN ,  DOĞAL BİR PROTEİN OLAN SERİSİN MADDESİ NEDENİYLE, MİTE , TOZ, KÜF VE EV TOZU AKARLARIN İPEĞİN İÇİNDE BARINMASI ZORDUR.BU ÖZELLİĞİ NEDENİYLE HASSAS BÜNYEYE SAHİP KİŞİLERE ( ASTIM, BRONŞİT VB.) TAVSİYE EDİLİR. 
 
 

 

SILKY PARADISE İPEK YORGANLARI İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI KİMYASAL MADDE İÇERMEZ, ÜRETİMİNDE ZARARLI KİMYASAL MADDE KULLANILMADIĞINI GÖSTEREN ULUSLARARASI OEKO TEX STANDART 100 SERTİFİKASINA SAHİPTİR.
 
OEKO-TEX® Standard 100 SERTİFİKASI :
OEKO-TEX® STANDARD 100, TEKSTİL ÜRÜNLERİNİN TÜM ÜRETİM AŞAMALARINI (HAM MADDE, ARA VE SON ÜRÜN) KAPSAYAN BAĞIMSIZ BİR DENETLEME VE SERTİFİKASYON SİSTEMİDİR. SERTİFİKALANDIRILABİLİR ÜRÜNLERE ÖRNEKLER: HAM VE RENKLENDİRİLMİŞ İPLİKLER, HAM VE RENKLENDİRİLMİŞ DOKUMALAR VE ÖRGÜLER, KONFEKSİYON ÜRÜNLERİ (HER TÜRLÜ GİYSİ, EV TEKSTİLİ, NEVRESİM TAKIMLARI, HAVLUDAN ÜRÜNLER, TEKSTİL ÜRÜNÜ OYUNCAKLAR VB.)
 
DAHA FAZLA BİLGİ  İÇİN https://www.oeko-tex.com/tr/manufacturers/concept/oeko_tex_standard_100/oeko_tex_standard_100.xhtml  SAYFASI ZİYARET EDİLEBİLİR.
 

PAMUK YA DA BAMBU KILIF SEÇENEKLERİ

 
İPEK YORGANIN KILIFI PAMUKLU, BAMBU YA DA İPEK KUMAŞTAN OLABİLİR.FİYATI EN AVANTAJLI VE EN  YAYGIN OLARAK KULLANILAN  PAMUKLU KILIFTIR,DAHA SONRA BAMBU KUMAŞ GELİR.EN PAHALI OLANI DA İPEK KUMAŞTAN OLAN KILIFTIR.SILKY PARADISE YORGANLARINDA PAMUK YA DA BAMBU KILIF SEÇENEKLERİ MEVCUTTUR.
 

DÖRT MEVSİM KONFORLU UYKU

 
SILKY PARADISE İPEK YORGANLARININ İÇ DOLGUSU ÜST ÜSTE KONMUŞ İPEK KATMANLARINDAN OLUŞMAKTADIR. BU KATMANLAR ARASINDA OLUŞAN SICAK HAVA BİR ANLAMDA İZOLASYON VAZİFESİ GÖRÜR. AYNI ZAMANDA HAVA GEÇİRGENLİĞİ ÖZELLİĞİ OLAN BU YAPI TERLEMEYİ DE EN AZ SEVİYEDE TUTAR.BİR TERMOSTAT GİBİ ÇALIŞARAK İDEAL ISIDA KONFORLU BİR UYKU SAĞLAR. 
 

EL YAPIMI

SILKY PARADISE İPEK YORGANLARININ YAPIMINDA , DOLGU MALZEMESİ HALİNE GETİRİLMİŞ İPEK KOZASININ LİFLERİ KAT KAT TAMAMEN EL İŞÇİLİĞİ İLE KILIFIN İÇİNE KONULMAKTADIR HERHANGİ BİR MAKİNE KULLANILMAMAKTADIR.
 
  
  

 

HAFİFTİR

 
 

BAKIM

 
GENELLİKLE  İPEK YORGANLARIN  NE ELDE NE DE MAKİNADA YIKANMASI ÖNERİLMEZ, ÇÜNKÜ İPEK YORGAN YIKANDIKÇA   SERİSİN MADDESİ   İPEK LİFLERİ ÜZERİNDEN ATILIR. DOLAYISIYLA MİTE , TOZ, KÜF VE EV TOZU AKARLARIN YAŞAMASINA İZİN VERMEME ÖZELLİĞİ ZAYIFLAR, AYRICA YIKANDIKÇA İPEK LİFLERİ SERTLEŞİR.YORGANIN YUMUŞAKLIĞI ZAMANLA KAYBOLABİLİR. BU NEDENLE SILKY PARADISE İPEK YORGANLARI MUTLAKA NEVRESİM İLE KULLANILMALI YILDA BİRKAÇ KEZ GÖLGEDE,NEVRESİMİ ÇIKARILARAK, HAVALANDIRILMALIDIR. MECBURİ DURUMLARDA SADECE LEKELİ BÖLGE ISLAK BEZLE ÜSTTEN SİLİNMELİDİR, YA DA İPEK KURU TEMİZLEMESİNDEN ANLAYAN  KURU TEMİZLEME ÖNERİLİR.
ORTALAMA 15-20 YIL SÜRESİNCE KULLANILABİLİR.